| 실린더 부피 | 80L |
|---|---|
| 능력 | 22.37 킬로그램, 33.56 킬로그램 |
| 소호형의 패턴 | 둘러싸인 범람 |
| 대리인 | IG541 (52% 질소, 40% 아르곤, 8% 이산화탄소) |
| 동작 압력 | 20MPa, 30MPa |
| Model No. | QMP32/2.5, QMP40/4.2, QMP52/2.5, QMP70/4.2, QMP100/4.2, QMP106/2.5, QMP120/4.2, QMP147/2.5, QMP150/4.2, QMP180/2.5, QMP180/4.2 |
|---|---|
| Volume (L) | 32,40,52, 70, 100,106,120, 147,150, 180 |
| Storage pressure | 4.2MPa;2.5Mpa |
| Internal diameter | 300, 350, 400 |
| Color | Red |
| Pattern of extinguishing | Enclosed Flooding |
|---|---|
| System start mode | Electrical Automatic, Electrical Manual, Mechanical Emergency Start |
| Alarm System | Audible And Visual |
| Operating Pressure | 150-300 Bar |
| Color | Red |
| 저장 압력 | 4.2 MPA |
|---|---|
| 분사 시간 | ≤10s |
| 충진 밀도 | ≤1420kg/m3 |
| 공칭 압력 | 5.3MPa |
| 테스트 압력 | 8.4MPa |
| 저장 압력 | 4.2Mpa |
|---|---|
| 분사 시간 | ≤10S |
| 충진 밀도 | ≤950kg/m3 |
| 공칭 압력 | 5.3MPa |
| 시험압력 | 8.4MPa |
| 저장 압력 | 4.2MPA |
|---|---|
| 분사 시간 | ≤10s |
| 충진 밀도 | ≤1420kg/m3 |
| 공칭 압력 | 5.3MPa |
| 테스트 압력 | 8.4MPa |
| 실린더 부피 | 70Ltr |
|---|---|
| 능력 | 42 킬로그램 |
| 소호형의 패턴 | 둘러싸인 범람 |
| 대리인 | 이산화탄소 |
| 동작 압력 | 5.7MPa |
| 실린더 부피 | 70Ltr |
|---|---|
| 능력 | 42 킬로그램 |
| 소호형의 패턴 | 둘러싸인 범람 |
| 대리인 | 이산화탄소 |
| 동작 압력 | 5.7MPa |
| 실린더 부피 | 90Ltr, 120Ltr, 150Ltr, 180Ltr, 245Ltr |
|---|---|
| 충압 | 5.6 MPa, 4.2 MPa |
| 충진 밀도 | ≤1250kg/m3 |
| 추가한 압력에서의 압력 | 13.5MPa |
| 방전시정수 | ≤10S |
| 저장 압력 | 4.2Mpa |
|---|---|
| 분사 시간 | ≤10S |
| 충진 밀도 | ≤950kg/m3 |
| 공칭 압력 | 5.3MPa |
| 시험압력 | 8.4MPa |